XXVI Igrzyska Dzieci

6 czerwca 2024r. Szkoła Podstawowa Nr2 w Trzciance była organizatorem imprezy sportowej rangi wojewódzkiej.

Nauczyciele wychowania fizycznego na boisku wielofunkcyjnym SP2 zorganizowali i sędziowali XXVI Igrzyska Dzieci, Finał Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. W turnieju potwierdziło udział sześć szkół. W dniu rozgrywek z turnieju wycofała się Szkoła Podstawowa Nr 51 z Poznania ( kłopoty z transportem).

Dziewczęta biorące udział reprezentowały następujące szkoły:

SP Grabienice, SP 8 Krotoszyn, SP3 Piła, SP4 Kościan, SP2 Trzcianka.

Uroczyście turniej otworzyli Burmistrz Trzcianki Pan Krzysztof Jaworski i zastępca dyrektora SP2 Pani Wioletta Pelka

Turniej rozgrywany był system każdy z każdym. Po rozegraniu dziesięciu meczy tabela końcowa ukształtowała się następująco:

I miejsce SP3 Piła

II miejsce SP2 Trzcianka

III miejsce 8 Krotoszyn

IV miejsce SP Grabienice

V miejsce SP4 Kościan

Grawertony i medale ufundowane przez SZS Wielkopolska oraz puchary i nagrody indywidualne dla dwóch pierwszych drużyn przez Burmistrza Trzcianki Pana Krzysztofa Jaworskiego wręczały zastępca Burmistrza Pani Wioleta Szukajło oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr2 pani Aneta Kluska-Naszora. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wszyscy zjedli smaczny, gorący obiad ufundowany przez SZS Wielkopolska.

Reprezentacja SP2 grała w składzie:

Grzymałowska Helena, Grzymałowska Jadwiga, Król Lena, Malinowska Monika, Pachołek Wiktoria, Szymczak Kinga, Tomczak Martyna, Witalińska Wiktoria.

Mecze rozstrzygali sędziowie Polskiego Kolegium Sędziów: Kamil Topola i Karpiński Łukasz.

Opiekunowie Topola Włodzimierz i Walkowiak Łukasz.