Wiosna to wyjątkowo piękny czas, kiedy wszystko budzi się do życia

         

            W związku ze zmianami występującymi w przyrodzie zaprosiliśmy do naszej szkoły panią Martę Drzewiecką – pracownika Nadleśnictwa w Trzciance, aby opowiedziała nam o tym co dzieje się wiosną w lesie.

            Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach trzecich oraz w klasie drugiej b.

Dzieci dowiedziały jakie rodzaje mamy drzew,  zrozumiały, że naturalne  odradzanie się lasu rozpoczyna się wczesną wiosną wraz z pierwszymi promieniami słońca, kiedy to z pękających szyszek wylatują nasiona, które następnie wschodzą i w ten sposób pojawiają się nowe drzewa. Obejrzały jak wyglądają budzące się do życia i kwitnące drzewa wiosną oraz kto je zjada i zagraża lasom. Uczniowie utrwalili warstwy lasu, poznali wiadomości dotyczące zwierząt, które rozpoczynają swoją aktywność po zimowym uśpieniu oraz innych mieszkańców tych środowisk. 

            Bardzo dziękujemy pani Marcie za poświęcony czas i przekazanie nam wielu ciekawych informacji o lasie.

  Ada Rutkowska – Kupś

Małgorzata Czeszejko