W świetlicy szkolnej nigdy nie jest nudno

W świetlicy szkolnej nigdy nie jest nudno. Codziennie mamy wiele ciekawych zajęć, bawimy się zabawkami, układamy puzzle ,klocki, gramy w gry, rysujemy, kolorujemy. Kiedy pogoda pozwala spędzamy miło czas na świeżym powietrzu.  Świetliczaki  również bardzo lubią czytać książki a także słuchać różnych opowiadań. W piątek dzieci na zajęciach plastycznych  wykonywały  zakładki  do książek według własnego pomysłu. Wszystkie prace najmłodszych uczniów naszej szkoły zachwycają pomysłowością i starannością wykonania.

Celem takiego działania było:

– propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, zainteresowanie książką,

– rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej,

– ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych,

– odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień,

– doskonalenie sprawności manualnych.

Cieszy też fakt, że zakładki okazały się funkcjonalne i będzie je można włożyć do książek.

Agata Bartusiak