W świecie sztuki i kultury

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024  dzieci z Oddziałów Przedszkolnych należące do grupy Pszczółki i Motylki oraz uczniowie z klas 2-3 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance wzięli udział w wycieczce do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na spektakl teatralny pt. „Baśnie Andersena” w dniu 8 listopada 2023 roku. Realizacja 19 zadania „Z wizytą w teatrze” uwzględnionego w I Module „W Krainie Muz” danego projektu pozwoliła wychowawcom – inicjatorom wyjazdu wprowadzić młodego człowieka w świat sztuki i kultury. Możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowym wydarzeniu była okazją do przypomnienia dzieciom zasad kulturalnego zachowania się w teatrze oraz zwrócenia uwagi na wyjątkowość stroju, który obowiązuje w danym miejscu. Przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na widowni, która została wprowadzona w zadziwiający świat baśni pt. „Świniopas”, „Nowe szaty cesarza” oraz „Brzydkie kaczątko”, świat pełen wartości życiowych. Niezwykła gra aktorów, muzyka oraz oświetlenie podkreśliły piękno utworów sławnego baśniopisarza. Emocje towarzyszące naszym młodym widzom  z pewnością rozbudziły w nich większe zainteresowanie widowiskami teatralnymi. Na podstawie obejrzanej sztuki dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, które stanowią  dowód miłych wspomnień ze spektaklu.

Agnieszka Kapusta