Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień Życzliwości.

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość.

Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z podwójną siłą.

Z okazji tego dnia dzieci w świetlicy szkolnej przygotowały vouchery podarunkowe z okazji Dnia Życzliwości. Każdy uczeń otrzymał voucher z zadaniem do wykonania w domu wspólnie z rodziną.

Wykonanie Voucherów z okazji Dnia Życzliwości, było kolejnym zadaniem (20) z modułu I – W krainie muz z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 ( Edycja IV).

Adriana Bartoszewska

Izabela Pobiarzyn

Ada Rutkowska-Kupś

Wychowawcy Świetlicy