„MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

       23 kwietnia 2024r., w  bibliotece szkolnej odbył się finał szkolnego  konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas I-III. Najpierw odbywały się eliminacje klasowe, które wyłoniły najlepiej czytającego w klasie. Laureaci przesłuchań klasowych czytali fragmenty poezji przed komisją i publicznością złożoną z uczniów klas młodszych.  Każdy zawodnik miał dwie minuty na odczytanie ulubionego fragmentu, następnie wskazanego przez organizatorów . Zadanie jednak nie było proste, bowiem przy czytaniu należało pamiętać o poprawnej dykcji, odpowiedniej modulacji głosu i mimice.

Jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia, bowiem wszyscy byli świetnie przygotowani. Po dość ostrej rywalizacji wyłoniono Mistrzów  Pięknego Czytania. Tytuł ten został przyznany Michailo Kravczenko z klasy 1c,  Zofii Wikiel z klasy 2a i Leonowi Rodzik z klasy 3c .

Zwycięzcy  otrzymali dyplom oraz nagrodę. Laureaci  zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu i będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania.