Jak uratować las?

                                                                  

           Kwiecień to miesiąc w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to najważniejsze, najbardziej znane i obchodzone święto ekologiczne. To także doskonała okazja, dla każdego z nas, by zastanowić się co możemy zrobić dla naszej planety.

           W naszej szkole inicjatywą wykazała się klasa 3c , która w poczuciu odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę wraz z paniami przygotowała inscenizację pt. ” Jak uratować las? ” dla młodszych dzieci w naszej szkole.

            Uczniowie udali się do zerówek oraz oddziału przedszkolnego „Pszczółki”. Część trzeciklasistów wcieliła się w rolę śmieci rozsypanych po lesie przez ludzi. Inni uczniowie odegrali rolę dzieci sprzątających las, a pozostałe osoby wystąpiły jako drzewa.

            Młodzi aktorzy ubrani w przebrania z odpadów pięknie wygłosili swoje kwestie

.

Młodsi widzowie w skupieniu oglądali przedstawienie, więc zapewne każdy z nich już wie jak dbać o środowisko i jak zachowywać się w lesie.

                                                                                        Wioletta Frąckowiak

                                                                                         Małgorzata Czeszejko