Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 8 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania, który zgromadził miłośników literatury z różnych zakątków naszego regionu.

W konkursie udział wzięło piętnaścioro uczniów klas I-III, które w piękny sposób interpretowały fragmenty literackie zarówno poezji, jak i prozy Jana Brzechwy. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, co pozwoliło na pokazanie różnorodności talentów czytelniczych.

Jury miało niezwykle trudne zadanie w wyborze zwycięzców, ponieważ poziom prezentacji był wyjątkowo wysoki. Ostatecznie jednak udało się wyłonić laureatów, którym serdecznie gratulujemy!

W kategorii klas pierwszych i klas trzecich zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzciance . Mistrzem czytania w kategorii klas drugich została uczestniczka z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Konkurs nie tylko dał możliwość prezentacji talentów czytelniczych, ale również stanowił doskonałą okazję do integracji społeczności lokalnej oraz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Wszystkim uczestnikom, jurorom, oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie.

Organizatorki: Edyta Kołodziejczyk i Aleksandra Szukajło -Parchan.